ОДЛИЧЕН ПОЧЕТОК ЗА МАКЕДОНЦИТЕ НА СИЦИЛИЈА

Трајковски и Несторовски со гол ја отворија сезоната во Серија Б

Палермо стигна до триумф од 2-0 над Специја на стартот од новата сезона во Серија Б, стрелци на погодоците беа Александар Трајковски и Илија Несторовски

Репрезентативците на Македонија играа во одлична гогетерска форма на подготовките, а добрата форма сега ја продолжија и во Серија Б.

На вечерашниот дуел со Специја, Александар Трајковски и Илија Несторовски го предводеа Палермо до победа од 2-0.

По десет минути игра, Александар Трајковски се најде осамен пред противничкиот голман и прецизно биеше на првата статива за 1-0.

Трајковски и Коронадо потоа добро проиграа за Несторвски да ја затресе мержата, но погодокот на напаѓачот беше поништен поради офсајд.

Сепак, „Нестогол“ се запиша во листата на стрелците на стартот од вториот дел откако одново одлично соработуваше со Коронадо.

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе