Македонците ефкикасни, но Палермо не ги освои трите бода

Трајковски го спаси Палермо од пораз, гол и за Несторовски (ВИДЕО)

Палермо одигра 2-2 на гостувањето кај Ливорно, двата погодоци беа дело на македонските репрезентативци Несторовски и Трајковски.

На четири минути пред крајот на првиот дел Несторовски од пенал му донесе водство на Палермо од 1-0.
 
Трите бода за Палермо беа повеќе од значајни во битката за втората позиција, но не успеаа да дојдат до нив.
 
Со голови на Диаманти и Раичевиќ, Ливорно направи комплетен пресврт и поведе со 2-1.
 
Во 90. минута Александар Трајковски реализираше за 2-2 спасувајќи го Палермо од пораз.
 
На три кола до крајот Палермо е на третото место со два бода помалку од второплсираниот Лече и пет од лидерот Бреша.
 
 
 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе