Победничко деби

Трајковски дебитираше за Мајорка

Александар Трајковски ги одигра првите минути во дресот на Мајорка која со 2-1 го победи Еибар во првото коло од Примера. 

Мајорка имаше одличен почеток на мечот, поведе со гол на Родригез уште во четвртата минута.
 
Во 57. минута Оливеира го изедначи резултатот на 1-1.
 
Во 74. минута Александар Трајковски влезе во гол, а во следната минута Мајорка со автогол на Оливеира поведе со 2-1 и го сочува водството до крајот на мечот.
 

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе