Премиерлига

Тотнем загуби на свој терен, Њукасл се радува на голем триумф (ВИДЕО)

Неочекуван пораз на Тотнем во Премиерлигата, тимот на Покетино загуби од Њукасл со 1-0.

Тотнем влезе како голем фаворит во дуелот со Њукасл и се очекуваше да запише нови три бода на контото но тоа не се случи.
 
Њукасл освои големи три бода благодарение на голот на Жоелинтон во 27. минута од натпреварот.
 

Деликатна јазична авантура е ако се излезе од основното и утврдено значење на зборовите и се прејде во сферата на жаргонот и колоквијалноста.

повеќе

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе