Премиерлига

Тотнем со сомнителен пенал го сруши бункерот на Барнли и влезе во топ 4! (ВИДЕО)

Тонем стигна до местата кои водат во Лигата на шампиони откако попладнево со 1-0 го совлада Барнли, Хари Кејн од белата точка го постигна единствениот гол на натпреварот.

По триумфот над Арсенал во дербито на Северен Лондон, Тотнем го совлада и Барнли и барем еден ден ќе преседи во топ 4 на табелата.

„Спарси“ до победа стигнаа со сомнителен пенал досуден длабоко во судиското надополнување откако ВАР го повика судијата да провери дали играњето со рака во шеснаесетникот на гостите е за најстрога казна.

Кевин Френд покажа на белата точка а Хари Кејн во осмата минута од судиското надполнување ја затресе мрежата за 1-0.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе