Лошите резултати му пресудија

Тотнем му врачи отказ на Покетино!

Лошите резултати оваа сезона му пресудија на Маурисио Покетино, раководството на Тотнем му врачи отказ на аргентинскиот стратег. 

Иако минатата сезона испиша историја на клубот откако ги однесе во финалето од Лигата на шампионите, и во четири од пет сезони завршуваше во топ четири во Премиерлигата, раководството на Тотнем реши да му даде отказ на Покетино.
 
Тотнем оваа сезона имаат разочарувачки резултати, остварија само пет победи, претседателот Даниел Леви не покажа трпение и се реши за промена. 
 
„Ова не беше лесна одлука на бордот, ниту избрзана. Но резултатите од финишот на минатата сезона и почетокот на оваа беа екстремно лоши. Работа на бордот е да носи тешки одлуки, и оваа е една таква. Со Маурицио и со неговиот стручен штаб имавме незаборавни моменти, но одлуката ја донесовме во интерес на клубот“, се вели во соопштението на Тотнем.
 
Покрај Покетино, од клубот си заминуваат и неговите помошници Хесус Перез, Мигуел Д'Агостино и Антони Хименез.
 

Пост-ковид училиштето е иднината што ни се случува сега. За само еден миг, таа со себе ги донесе најголемите предзвици со кои се соочува човештвото на овој век.

повеќе

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе