Паднал договор

Тотнем конечно најде наследник на Мурињо

Неколку извори од Англија пренесуваат дека Пауло Фонсека и Тотнем начелно се договориле, Португалецот ќе се обврзе кон „спарси" на две години со опција за уште една додатна.

Заврши потрагата на Тотнем за нов тренер, Пауло Фонсека ќе треба да го наследи Жозе Мурињо. 

Попладнево неколку извори од Англија пренесуваат дека Пауло Фонсека и Тотнем начелно се договориле, Португалецот ќе стави потпис на соработка од две години и опција за уште една додатна. 

Се очекува во скоро време да пристигне и официјална потврда.

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе