Премиерлига

Тотнем киксна во свој стил, водеше, се повлече, прими гол (ВИДЕО)

Тотнем уште еднаш киксна во свој стил, водеше, се повлече и прими гол, Фулам се специјализира за нерешени резултати, ова за нив беше петто реми по ред во Премиерлигата, мечот заврши 1-1. 

Тимот на Жозе Мурињо загуби два нови бода откако одигра само 1-1 на свој терен против Фулам.
 
Резулатот го отвори Хари Кејн во 25. минута кога погоди со глава по одличен центаршут на Регилон.
 
Во 72. минута Сон имаше голема шанса да го зголеми водството на 2-0, но неговиот удар заврши во стативата од голот на Фулам.
 
Само две минути подоцна казната стигна, по центаршут на Лукман, Иван Кавалеиро погоди со глава за израмнување на 1-1.
 
Во финишот Тотнем се обидуваше да дојде до победа, но не успеа, постигна и гол преку Регилон, но тој беше поништен поради офсајд од асистентот Сон.
 
Со овој бод Тотнем е на шестата позиција на табелата, Фулам остана во зоната за испаѓање но ова за нив е одличен резултат.

Ве молам потрошете малку време и погледајте кои закони не може да се донесат, ако за нив не даде амин Али Ахмети.

повеќе

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе