Преговорите се во тек

Тотнем и Реал се пред договор за голема зделка, двајца играчи одат во Лондон, еден во Мадрид

Тотнем и Реал Мадрид се во сериозни преговори за неколку фудбалери, Герет Бејл и Регилон би требало да се преселат во Северен Лондон, а на Сантијаго Бернабеу да отиде Деле Али. 

Агентот на Герет Бејл, Џонатан Барнет потврди дека фудбалерот сака да се врати во Тотнем и преговорите се во тек.
 
„Герет Бејл го сака Тотнем. Во преговори сме за негов трансфер. Тоа е местото каде што тој сака да оди“, потврди неговиот агент Џонатан Барнет за „Би-Би-Си“.
 
Според „АС“, Тотнем е и пред договор за ангажман на левиот бек Регилон за кој интерес имаше и од Манчестер јунајтед.
 
Тотнем го прифатил барањето на Реал Мадрид за клаузула со која ќе може да си го вратат назад Регилон во наредните две години, нешто кое не сакаше да го прифати Манчестер јунајтед.
 
Тотнем за Регилон ќе треба да плати 30 милиони евра, а во договорот ќе има клаузула според која во првите две сезони Реал Мадрид ќе има опција да го врати назад за 35 или 40 милиони евра.
 
Постојат шанси во спротивен правец да отиде Деле Али кој е еден од проблематичните фудбалер во Тотнем со кој Мурињо тешко се справува.
 
Деле Али беше во војна и со Маурисио Покетино во неговата последна сезона, а продолжи лошо да се однесува и со Жозе Мурињо.
 
Тој не беше среќен што Мурињо го извади на полувремето од мечот против Евертон, па со негова продажба во Реал Мадрид сите ќе бидат среќни.

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе

Германија не го негира своетo фашистичко минато, ниту дека ја окупирала Франција, па следствено, не се ни менувани ни учебниците во обете земји, ниту се бришани делови од споменични натписи.

повеќе