Конте доби сериозно засилување

Тотнем го комплетираше трансферот на Ришарлисон

Тотнем го потврди трансферот на Ришарлисон кој стави потпис на договор со лондонскиот клуб до јуни 2027 година. 

За сума од 50 милиони фунти плус бонуси, Тотнем го купи Ришарлисон од Евертон. 
 
Откако ги помина медицинските прегледи во Бразил, Ришарлисон денеска стави и потпис на договор со Тотнем.
 
„Со задоволство можеме да информираме дека потпишавме со Ршарлисон од Евертон. Бразилецот стави потпис на договор до 2027 година“, стои во соопштението на лондонскиот клуб.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе