Трето засилување за Конте

Тотнем го комплетираше трансферот на Бисума

Ив Бисума стави потпис на договор со Тотнем, тој е третото засилување за Антонио Конте во летниот преоден рок, по Перишиќ и Фостер. 

Даниел Леви му го засилува тимот на Антонио Конте кој побара нови фудбалери, иако е рано во преодниот рок, Тотнем комплетираше веќе три засилувања.
 
По Иван Перишиќ и Фрејзер Фостер, денес е потврден и трансферот на Бисума кој доаѓа од Брајтон за 25 милиони фунти плус уште 10 милиони фунти во бонуси.
 
За Бисума интерес имаше и од Арсенал, Астон Вила и Евертон, но Тотнем ја доби битката.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе