ФА Куп

Тотнем го доби вториот меч со Мидлзброу и се пласира во следната рунда на ФА Купот (ВИДЕО)

Тотнем не беше убедлив и во реваншот но оствари победа, со 2-1 го совлада Мидлзброу и се пласираше во следното коло од ФА Купот.

Откако мечот на гостински терен заврши 1-1, тимот на Мурињо мораше да игра уште еднаш за да го помине Мидлзброу.

Тотнем тргна одлично во натпреварот по само 15 минути игра водеше со 2-0 со головите на Ло Селсо и Ламела. Но тука застана.

Во продолжението имаше неколку убави шанси, но не постигна гол. Мидлзброу преку Савиљ во 83. минута намали на 2-1 за неизвесна завршница. Сепак тоа беше и конечниот резултат.

Во следното коло се пласира и Њукасл кој со убедливи 4-1 го победи Рочдал.

Една од особеностите на словенската јазична група е дека нема случај два народи да зборуваат еден ист јазик или барем тоа да е официјално признаено.

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.