Конте го добива третото засилување за новата сезона

Тотнем е пред потпис со играчот кој велеше дека е најдобар во Премиерлигата

Ив Бисума е на лекарски прегледи со Тотнем откако „спарси" и Брајтон договорија трансфер од 25 милиони фунти, плус додатни 5 милиони фунти во бонуси.

Антонио Конте ќе го добие третото засилување за новата сезона, по Иван Перишиќ и Фрејзер Фостер, Тотнем е пред потпис со Ив Бисума.

Репрезентативецот на Мали, кој минатата година сам се пофали и рече дека е најдобриот играч за врска во Премиерлигата, е на лекарски прегледи во Лондон и наскоро ќе го комплетира трансферот.

„Спарси“ со Брајтон си подадоа рака за зделка вреден 25 милиони фунти, плус додатни 5 милиони фунти во бонуси.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе