Премиерлига

„Топчиите“ му стануваат пациенти на Варди, Лестер по 47 години го победи Арсенал во Лондон (ВИДЕО)

Лестер слави на гости кај Арсенал за прв пат по 1973 година, Џејми Варди влезе од клупата и донесе победа за „лисиците" од 0-1.

Прекинат е постот долг 47 години, Лестер конечно триумфираше против Арсенал во Лондон, вечерва, избранциите на Роџерс победија со 0-1.

Херој на мечот беше Џејми Варди, напаѓачот влезе од клупата во вториот дел и на асистенција на Ундер рутински реализираше со глава за 0-1.

За Англичанецот ова е 11 погодок на 10 мечеви против Арсенал.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе