Милан

Томори стави потпис на нов договор со Милан

Фикајо Томори потпиша нов петгодишен договор со Милан и ја забеторнира својата иднина на Сан Сиро.

24-годишниот дефанзивец кој во јануари 2021 година во Милан пристигна од Челси, имаше импресивни настапи во дресот на росонерите.

Милан уште долго ќе го задржи откако тој синоќа стави потпис на нов петгодишен договор.

Томори си обезбеди поголема плата и долга иднина во Милан.

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе

Oд Словото за академик Божин Павловски, 80 години од раѓањето и 60 години од неговото творештво.

повеќе