На Стемфорд Бриџ до 2024 година

Томас Тухел го продолжи договорот со Челси

Томас Тухел доби продолжување на договорот со Челси според кое ќе остане на Стемфорд Бриџ од 2024 година. 

Германскиот стратег на Челси му ја донесе титулата од Лигата на шампионите, а како награда за тоа доби нов договор со лондонскиот клуб.
 
Првичниот договор на Тухел истекуваше со крајот на идната сезона, денеска потпиша продолжување за две дополнителни години.
 
„Челси е многу среќен што може да потврди идека по триумфот во Лигата на шампионите, договорот со Томас Тухел е продолжен за уште две години“, стои во соопштението на клубот. 

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе