Стратегот доби отказ пред неполн месец

Томас Тухел го кажал првото НЕ

Медиумите од Германија пренесуваат дека Баер Леверкузен стапил во контакт со Томас Тухел но стратегот ја одбил можноста да го превзеде кормилото на „фармацевтите".

Томас Тухел го кажал првото НЕ откако на почетокот од септември доби отказ од Челси, како што пренесуваат медиумите од Германија, стратегот го одбил Баер Леверкузен.

„Фармацевтите“ бележат лоши резултати на почетокот од сезоната, раководството на клубот крои планови за промена на тренерот па оствариле контакт со Томас Тухел.

Сепак, тие не успеале да го убедат стратегот да се врати во Бундеслигата, Томас Тухел ја одбил можноста да го превзеде кормилото на клубот.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе