СП 2022

Тите веќе не е селектор на Бразил

Тите ја напушти селекторската функција во Бразил откако неговата селекција беше елиминирана од Хрватска во четвртфиналето на Светското првенство. 

Бразил како главен фаворит допатува на Светското првенство во Катар, но не успеа да стигне ниту до полуфиналето.
 
По денешната елиминација од Хрватска, селекторот Тите ја презема одговорноста и си поднесе оставка од кормилото на Бразил.
 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе