Фудбалерите на Арсенал беа гневни на Македонецот

Тирни сакаше физички да се пресмета со Алиоски, соиграчите го смируваа (ВИДЕО)

Киран Тирни сакаше да се тепа со Езгјан Алиоски по последниот судиски свиреж, но неговите соиграчи го смируваа и вербалниот инцидент не прерасна во физичка пресметка.

Лидс и Арсенал одиграа без голови 0-0, во центарот на вниманието беше македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

 
Тој изнуди црвен картон од Пепе, а потоа и го повреди Сака, па играчите на Арсенал имаа зошто да бидат бесни по крајот на мечот. 
 
Најнервозен беше Тирни кој размени неколку зборови со Алиоски па тргна да се тепа, сепак неговите соиграчи го смирија.

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе

Во Македонија моментално има стотици активни стечајни постапки, некои од нив се водат повеќе од 10, па дури 20 години.

повеќе