Фудбалерите на Арсенал беа гневни на Македонецот

Тирни сакаше физички да се пресмета со Алиоски, соиграчите го смируваа (ВИДЕО)

Киран Тирни сакаше да се тепа со Езгјан Алиоски по последниот судиски свиреж, но неговите соиграчи го смируваа и вербалниот инцидент не прерасна во физичка пресметка.

Лидс и Арсенал одиграа без голови 0-0, во центарот на вниманието беше македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

 
Тој изнуди црвен картон од Пепе, а потоа и го повреди Сака, па играчите на Арсенал имаа зошто да бидат бесни по крајот на мечот. 
 
Најнервозен беше Тирни кој размени неколку зборови со Алиоски па тргна да се тепа, сепак неговите соиграчи го смирија.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе