ФИФА награди „Д Бест“

Тимот на Алиоски и неговиот тренер Биелса ја добија наградата за „фер плеј“

И македонскиот репрезентативец е дел од наградата за фер-плеј на ФИФА, таа му припадна на Лидс и тренерот Марсело Биелса.

Наградата за „Фер-плеј“ од ФИФА оди во рацете на Марсело Биелса и Лидс каде што настапува Езџан Алиоски.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе