Промена на теренот

Тиквеш и Воска наместо во Прилеп, ќе играат во Скопје

Иако првично беше одлучено бараж мечот меѓу Тиквеш и Воска да се игра на стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп, сепак направена е промена, тој ќе се игра на Националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје. 

ФФМ информираше дека се менува локацијата за одигрување на мечот меѓу Тиквеш и Воска, наместо во Прилеп, дуелот ќе се игра во Скопје. Терминот е недела од 17 часот.
 
Во истиот термин во Штип ќе се игра дуелот меѓу Белациса и Скопје.

Кој кого „мафлосува“, тие нас или ние нив. Чекор напред, три назад, како раковите во Охридското Езеро од моето детство кои исчезнаа во налетот на технолошкиот напредок и уништувањето на животната средина.

повеќе

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе