Иднината на Бразилецот е низвесна

Тијаго Силва го кани Нејмар во Челси

Тијаго Силва ќе се обиде да го убеди својот сонародник, Нејмар да му се приклучи во Челси.

Индината на Нејмар станува една од централните теми во овој летен преоден рок. Фудбалерот е разочаран од односот на ПСЖ и сака да го напушти клубот.

Челси се посочува за еден од кандидатите за потписот на Нејмар, а улога во зделката може да има и Тијаго Силва.

„Нејмар треба да дојде во Челси. Доколку тоа се случи, тоа ќе биде најдобрата работа. За Нејмар не треба да се трошат зборови“, изјави Тијаго Силва.

Силва беше и капитен на ПСЖ, но имаше лоша разделба со клубот, Нејмар сега исто така ги залади односите со Ал Келаифи, па можеби го чека слична судбина. 

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе