Милан

Тиаго Силва сака да се врати во Милан, но има еден проблем

Тиаго Силва ќе си замине од ПСЖ ова лето кога неговиот договор со францускиот клуб ќе заврши, една од можните следни дестинации е враќање во Милан. 

Централниот дефанзивец во септември ќе наполни 36 години, тој нема да ја продолжи соработката со ПСЖ и ќе замине на лето.
 
Бразилецот отсекогаш зборувал за љубовта кон Милан и посакува да се врати на Сан Сиро како што тоа го направи Ибрахимовиќ.
 
Но, „Тутоспорт“ пишува дека барањата за плата на Тиаго Силва се преголеми, Милан не е во можност да му ги понуди парите кои ги сака поради фактот што клубот има проблем со финансискиот фер плеј и буџетот им е ограничен.
 
Тиаго Силва од 2009 до 2012 играше за Милан, а потоа премина во ПСЖ за сума од 42 милиони евра.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе