Ливерпул

Тиаго Алкантара е позитивен на ковид-19

Новото засилување на Ливерпул, Тиаго Алкантара е позитивен на ковид-19 и е во самоизолација, потврдија од клубот. 

Тиаго Алкантара дебитираше во Премиерлигата на дуелот со Челси кога го одигра второто полувреме од овој меч, но го пропушти вчерашниот натпревар против Арсенал.
 
Нејасно беше зошто Алкантара не е во комбинација за настап со Арсенал, но сега е појасно, фудбалерот е позитивен на коронавирус.
 
„Тиаго Алкантара е тестиран позитивен на ковид-19 и во моментов е во самоизолација според протоколот. КЛубот ќе продолжи да ги следи сите протоколи поврзани со ковид-19 и Тиаго ќе остане во самоизолација во потребниот период“, стои во соопштението на Ливерпул.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе