Македонецот го притиска Рајо

Тешко се кажува НЕ на милионите од Саудиска Арабија, Столе Димитриевски се договорил со Ал Наср

Новинарот Руди Галети пренесува дека Столе Димитриевски си подал рака со Ал Наср и го притиска Рајо Ваљекано да договори трансфер со клубот од Саудиска Арабија.

Изминатиов период, често имаше гласини за преселба на Столе Димитриевски во Барселона, но се чини дека Македонецот ќе ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија.

Како што пренесува новинарот Руди Галети, Столе Димитриевски ги договорил личните услови со Ал Наср. Голманот сега прави притисок врз управата на Рајо Ваљекано да договори трансфер.

Претходно беше објавено дека Ал Наср доставил понуда вредна 3,5 милиони евра, додека пак Рајо бара да биде активирана откупната клаузула вредна 6 милиони евра.

Останува да се види дали има вистина во ваквите гласини, неодамна Столе Димитриевски изјави дека е фокусиран само на Рајо и не го интересираат шпекулациите.

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе

Откривањето на минатото ни помага многу да ги научиме изненадувањата на иднината.

повеќе