Македонецот го притиска Рајо

Тешко се кажува НЕ на милионите од Саудиска Арабија, Столе Димитриевски се договорил со Ал Наср

Новинарот Руди Галети пренесува дека Столе Димитриевски си подал рака со Ал Наср и го притиска Рајо Ваљекано да договори трансфер со клубот од Саудиска Арабија.

Изминатиов период, често имаше гласини за преселба на Столе Димитриевски во Барселона, но се чини дека Македонецот ќе ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија.

Како што пренесува новинарот Руди Галети, Столе Димитриевски ги договорил личните услови со Ал Наср. Голманот сега прави притисок врз управата на Рајо Ваљекано да договори трансфер.

Претходно беше објавено дека Ал Наср доставил понуда вредна 3,5 милиони евра, додека пак Рајо бара да биде активирана откупната клаузула вредна 6 милиони евра.

Останува да се види дали има вистина во ваквите гласини, неодамна Столе Димитриевски изјави дека е фокусиран само на Рајо и не го интересираат шпекулациите.

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе