ФА Куп

Тешка повреда на Тореира, Уругваецот изнесен на носилки во победата на Арсенал над Портсмут во ФА Купот (ВИДЕО)

Арсенал се пласираше во четвртфинале од ФА Купот откако вечерва со 0-2 славеше на гостувањето кај Портсмут, пех за „топчиите" е повредата на Лукас Тореира кои беше изнесен на носилки.

Микел Артета направи дури девет промени во однос на тимот кој во четвртокот играше против Олимпијакос, но и со вака изменашн состав, Арсенал немаше многу проблеми против Портсмут.

Резултатот беше отворен длабоко во судиското надополнување кога Сократис ја затресе мрежата на домаќините за 0-1. По пет минути игра во продолжениети, Нкетија одлично се снајде и донесе 0-2.

Пех за „топчиите“ е повредата на Лукас Тореира, кој уште на стартот од мечот мораше да бие изнесен на носилки.

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе