Аргентинецот не сакаше да истрча на теренот

Тензично на клупата на Милан: Мусакио одби да го замени повредениот Кјаер и го налути Пиоли

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ја објасни ситуацијата од финишот на првото полувреме кога Симон Кјаер се повреди а Матео Мусакио одби да влезе во игра, вели дека Аргентинецот се пожалил на ситна повреда.

Тензични моменти на клупата на Милан во победата од 1-0 над Торино. Во финишот на првиот дел Симон Кјаер се повреди, а Стефано Пиоли му нареди на Матео Мусакио да се подготви и да истрача на теренот.

Аргентинецот сепак одби да влезе, имаше дискусија со тренерот по која Стефано Пиоли остана лут и го повика младиот Габија. По крајот на натпреварот, стратегот ја смируваше ситуацијата и објасни што се случувало.

„Мусакио почувствувал болка во листот на ногата на загревањето, и затоа не можеше да влезе во игра. Нема никаков случај. Габија е играч на кој можеме да се наслониме, влезе на теренот со правилен пристап, работи напорно и ја заслужи оваа сатисфакција“ – вели Стефано Пиоли.

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе

Во време кога пандемијата на коронавирусот и понатаму е вон контрола, најдобар економски исход на кој би можеле да се надеваме е рецесија која ќе биде подлабока од онаа со финансиската криза во 2008 година. 

повеќе