Тенисерката Кузњецова објави како изгледа тестирање на коронавирус (ВИДЕО)

Руската тенисерка Светлана Кузњецова е негативна на коронавирус. Преку социјалните мрежи таа сподели како и зимале брис. 

Светлана Кузњецова објави видео од постапката за земање бриз за тест на коронавирус.
 
„Грижете се за себе и другите, останете позитивни и чувајте се“, напиша Кузњецова на постот во кој објави и видео.
 

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе