Откако Португалецот замина порано во соблекувалната

Тен Хаг: Утре ќе се справам со Роналдо, сега треба да прославиме

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг е задоволен од играта на своите фудбалери, а проговори и за лутината на Кристијано Роналдо.

Манчестер јунајтед со 2-0 го победи Тотнем, а Кристијано Роналдо некоја минута пред да заврши мечот замина лут во соблекувалната.

Португалецот остана на клупата за резерви, па очигледно беше нервозен за тоа, не се ни израдува на трите бода против ривалот.

„Не обрнувам внимание на тоа, ќе се справам утре со Роналдо. Сега треба да прославиме“, вели Тен Хаг, на прашањето за Кристијано.

„Одигравме фантастично, сите 11 фудбалери. Треба да се корегирам. Одлични беа и замените кои влегоа. Тоа беше тимска игра. Мислам дека видовме 11 фудбалери кои се бранат и 11 фудбалери кои напаѓаат. Задоволен сум“.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе