Новиот тренер на „ѓаволите“ реши една дилема

Тен Хаг: Роналдо е џин, секако дека сакам да остане во Манчестер јунајтед

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг прв пат јавно проговори за иднината на Кристијано Роналдо и вели дека сака Португалецот да остане на Олд Трафорд.

Изминатиов период имаше многу гласини дека Кристијано Роналдо ќе треба да си побара нов клуб бидејќи не се вклопува во плановите и замислите на Ерик тен Хаг.

Во разговор со Де Телеграф, новиот тренер на Манчестер јунајтед прв пат јавно проговори за ЦР7 и порача дека сака напаѓачот да остане на Олд Трафорд.

„Со нетрпение чекам да работам со него. Роналдо е џин, погледнете само што се има освоено и се уште е амбициозен. Секако дека сакам да остане. Оваа година беше многу важен за Манчестер јунајтед, има одлична статистика“ – вели Холанѓанецот.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе