Тренерот го пикирал првото засилување

Тен Хаг пристигнува во Манчестер јунајтед во пакет со ѕвезда на Ајакс?!

Ерик Тен Хаг се посочува како еден од фаворитите за кормилото на Манчестер јунајтед, стратегот на Олд Трафорд може да пристигне во пакет со ѕвездата на Ајакс, Антони.

„Ѓаволите“ се во потрага на нов тренер и минатата недела имаа средба со Ерик тен Хаг, кој се посочува како фаворит за наследник на Оле Гунар Солшер.

Според Телеграф, стратегот сака во Манчестер јунајтед да пристигне во пакет со една ѕвезда на Ајакс, и да го донесе Антони на Олд Трафорд.

22 годишниот Бразилец има одлична сезона и го привлече вниманието на многу клубови, се шпекулира дека Ливерпул, Баерн Минхен, Јувентус и Арсенал се подготвени летоска да испратат понуди за услугите на офанзивниот фудбалер.

Се докажува дека ЕУ интеграцијата е дијалектички процес, кој е подложен на динамика и на противтежни сили, процес кој нема да се одвива стабилно, автоматски и линеарно.

повеќе

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе