Тренерот на Манчестер јунајтед критикуван за дел од одлуките

Тен Хаг откри зошто Касемиро не е стартер и зошто Роналдо не играше против Сити

Ерик тен Хаг вели дека Скот Мектоминеј играл одлично а тие победувале па затоа скапото летно засилување Касемиро седел на клупа, Кристијано Роналдо пак не го пуштил во игра од почит.

Манчестер јунајтед синоќа беше понижен во градското дерби против Манчестер Сити, „ѓаволите“ губеа со 4-0 по првото полувреме, па под знак прашалник беа ставени одредени одлуки на Ерик тен Хаг.

Стратегот беше запрашан зошто Касемиро, за кого платија 60 милиони фунти, и понатаму седи на клупата за резерви.

„Само што го купивме, влеговме во победничка серија. Немам ништо против Касемиро, едноставно тимот играше навистина добро, Скот Мектоминеј прикажуваше одлични партии и влеговме во серија“ – објаснува Ерик тен Хаг.

Кристијано Роналдо повторно не беше стартер, за разлика од Касемиро, Португалецот остана на клупата и не доби шанса против Манчестер Сити.

„Не го ставив Роналдо во игра во тие околности во знак на почит кон него и неговата кариера. Исто така и на Марсијал му беа потребни минути“.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе