Тренерот сметал дека напаѓачот претерал со критиките

Тен Хаг им порачал на директорите: Роналдо никогаш повеќе не треба да заигра за Манчестер јунајтед!

Според пишувањата на ЕСПН, Ерик тен Хаг имал состанок со неколку директори на Манчестер јунајтед, тренерот порачал дека Кристијано Роналдо никогаш повеќе не треба да заигра за клубот.

Кристијано Роналдо и понатаму е топ тема во светот на фудбалот, се објавуваат нови исечоци од интервјуто со Пирс Морган, денеска беа споделени критиките кои Португалецот ги има за семејството Глејзер.

Како што пренесува ЕСПН, Ерик тен Хаг вчера имал средба со ко-претседателот Џоел Глејзер, извршниот директор Ричард Арнолд и директрот за фудбал Џон Мурту.

Тренерот им порачал дека Кристијано Роналдо нигакош повеќе не треба да заигра за Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг сметал дека Португалецот претерал со критиките и нема ништо против да му биде раскинат договорот.

Во меѓувреме, Сан исто така пишува дека се поизвесно е дека „ѓаволите“ се подготвени да го „искинат“ договорот на Кристијано Роналдо и да ја прекинат соработката со напаѓачот.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе