„Нероаѕурите“ продолжуваат да сонуваат

Таткото на Меси во Милано, газдите на Интер бараат спонзори во Кина за ангажман на Аргентинецот

Таткото на Лео Меси е во Милано па медиумите повторно ги актуелизираат гласините за преселба на Аргентинецот во Интер, се говори дека Сунинг бара спонзори во Кина кои ќе помогнат за реализирање на трансферот.

И покрај тоа што „нероаѕурите“ во неколу наврати порачаа дека нема шанси да го ангажираат Лео Меси, медиумите продолжуваат да шпекулираат на оваа тема.

Неговиот татко е во Милано, целата документација е комплетирана, процесот е завршен и тој сега е сопственик на куќа во градот на модата. Објектот се наоѓа на Виа Џо Коломбо, многу блиску до канцелариите на Интер.

„Таткото на Меси сега е сопственик на куќа во Милано со поглед кон... Интер“ – пишува Газета дело Спорт.

Весникот додава дека и покрај сите деманти од страна на Бепе Марота, газдите на Интер активно работат на сонот. Сунинг прави анализи, ги пресметува трошоците на една ваква мега зделка, но и економските придобивки од ангажман на најдобриот фудбалер во светот.

Исто така, семејството Жанг и луѓе блиску до нив се во потрага на спонзори во Кина кои ќе помогнат за реализирање на трансферот.

Неодамна се пишуваше дека само за плата ќе бидат потребни 260 милиони евра, односно четиригодишен договор и нето плата од 50 милиони евра по сезона.

Дали и Грција треба да престане да ја смета бугарската фашистичка окупација за време на Втората светска војна како вистинска окупација?, прашува поранешниот грчки министер за надворешни работи – потписник на Преспанскиот договор со Македонија, во колумна за Балканеу. Колумната ја пренесуваме во целост и со автентичните фрази.

повеќе

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе