Првиот човек на Барса го налутил Аргентинецот

Таткото на Лео Меси му се јавил на Лапорта и побарал една работа

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека таткото на Лео Меси му се јавил на Жоан Лапорта и го замoлил претседателот на Барселона да престане да зборува за Аргентинецот.

На Лео Меси му е преку глава од Жоан Лапорта и тоа што претседателот на Барселона речиси во секое интервју говори за Аргентинецот.

Како што пренесуваат медиумите од Шпанија, таткото на Лео Меси пред два месеци му се јавил на Жоан Лапорта и на убав начин го замолил да престане да зборува за напаѓачот.

Но првиот човек на „каталонците“ продолжил да си тера по свое, и последните изјави дадени оваа недела, ги налутило фудбалерот и луѓето кои се грижат за неговата кариера.

„Меси замина на начинот на кој замина. Сите сакавме тој да ја заврши кариерата во Барселона, но поради одредени причини не можеше тоа да се случи. Не се случи поради финансискиот фер-плеј на Ла Лига и поради парите кои му ги понуди ПСЖ. Доколку еден ден се врати, тоа ќе мора да биде беспари, не можеме и не сакаме да плаќаме високи трансфер суми. Но кога фудбалерите ќе потпишат за ПСЖ, за брзо време разбираат дека никогаш не можат да заминат“ – рече Лапорта оваа недела.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе