Лига на шампиони

Таљифико се обиде да го копира загревањето на Марадона (ВИДЕО)

Фудбалерот на Ајакс, Николас Таљифико пред денешниот меч од Лигата на шампионите против Митјиланд се обидуваше да се загрева како Марадона. 

Наполи играше полуфинале против Баерн Минхен во Купот на УЕФА кога Диего Марадона го изведе легендарното загревање со играње на песната „Live is Life“.
 
Денеска на Амстердам Арената беше пуштена истата песна, веројатно во чест на Марадона, а Николас Таљифико се обиде со поблаг денс од Аргентинецот да го имитира.

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе