Манчестер јунајтед

Тајниот напиток кој му носи успех на Бруно Фернандеш (ВИДЕО)

Бруно Фернандеш и вечерва блескаше во дресот на Манчестер јунајтед, даде два гола, па Солшер го извади за да го одмори откако стана јасно дека ќе победа, она што беше интересно е напитокот на Португалецот. 

Откако беше заменет, Бруно Фернандеш седна на првиот ред од трибината и си зема шише со млеко. 
 
Ретко се гледа фудбалер да пие млеко на сред натпревар, па коментаторите на „Скај Спортс“ го искоментираа како тајниот напиток на Бруно Фернандеш за успех во Премиерлигата.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе