Интересна ситуација

Судијата Мајк Дин лудуваше на трибини за Транмере (ВИДЕО)

Познатиот англиски судија, Мајк Дин ја покажа сета своја страст и пасија кон фудбалскиот клуб Транмере.

Мајк Дин е голем фан на Транмере, англиски фудбалски клуб кој настапува во Лига Два. Тие влегоа во финалето од плејофот и против Њупорт Каунти ќе се борат за влез во лига погоре.
 
Камерите го уловија Мајк Дин како со голема пасија се радува на успехот на Транмере.
 
Дин е еден од главните англиски судии, суди во Премиерлигата, па нема пречка јавно да навива за тим кој е член на долните англиски лиги.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе