Напаѓачот е на излезна врата од Камп Ноу

Суарез со енигматична објава ги збуни сите (ФОТО)

Медиумите веќе го преселија Луис Суарез во Јувентус, но напаѓачот попладнево ги збуни сите со објавата на социјалните мрежи и пораката дека се смее на лажните вести.

Роналд Куман не смета на Луис Суарез, напаѓачот треба да си најде нов клуб и со денови се шпекулира дека е договорен трансфер во Јувентус, односно тој постигнал согласност со „старата дама“ за плата од 10 милиони евра а и двата клуба си подале рака за зделка од 3+13 милиони евра.

И додека медиумите пишуваа дека Уругваецот е на чекор до преселба, се чини самиот фудбалер не мисли така.

Тој на социјалните мрежи објави фотографија на која тренира во Барселона со насмевка на лицето и напиша: „Додека се појавуваат лажни вести, јас се смеам“.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе