Различни емоции на мечот Уругвај - Јужна Кореја

Суарез плачеше од тага, Сон плачеше од среќа (ФОТО)

Уругвај по една драматична ноќ се збогува со Светското првенство, им недостасуваше уште еден гол против Гана, но не успеаа да дојдат до него. 

Јужна Кореја во 91. минута даде гол против Португалија за победа од 2-1.
 
Луис Суарез кога го виде резултатот веднаш почна да плаче иако од мечот меѓу Гана и Уругвај имаше уште барем десетина минути да се игра.
 
Суарез знаеше дека тука е крајот, за него ова беше последно Светско првенство и заврши неславно.
 
Плачеше и Сон, но солзите на ѕвездата на Тотнем течаа од среќа.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе