Примера

Суарез го носи Атлетико Мадрид кон титулата, два негови гола за пресврт и нови три бода (ВИДЕО)

Луис Суарез е херојот на Атлетико Мадрид, со два негови гола тие направија пресврт на гостувањето кај Еибар и дојдоа до три бода со кои се одлепија на врвот на табелата во Примера. 

Атлетико Мадрид го продолжува маршот кон титулата во шпанското првенство, овој пат ги освоија трите бода од гостувањето кај Еибар со погодок пред самиот крај на мечот.
 
Домаќините поведоа во 12. минута со гол од пенал кој изненадувачки го реализираше голманот Дмитровиќ.
 
На пет минути до крајот на првото полувреме Луис Суарез постигна гол и го изедначи резултатот на 1-1.
 
Во 89. минута Суарез со паненка од пенал погоди за комплетен пресврт и победа од 2-1. И прекршокот за најстрога казна беше направен врз него.
 
 
Со овие три бода Атлетико Мадрид има дури седум бода повеќе од Реал Мадрид, а десет повеќе од Барселона и меч помалку од двата гиганти.

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе