ПМФЛ

Струга тргна со убедлива победа, два гола на Бесарт Ибраими (ВИДЕО)

Почна и Првата македонска фудбалска лига, на стартот Струга Трим Лум со 3-0 ја совлада Победа, новото засилување за стружани, Бесарт Ибраими беше стрелец на два гола. 

Бесарт Ибраими уште на првиот натпревар за Струга Трим Лум во новата сезона покажа дека ќе биде големо засилување за тимот на Захариевски, тој беше главниот во триумфот над Победа.
 
Резултатот беше отворен во самиот финиш од првото полувреме кога по една грешка на гостите Струга изведе брза контра, Ибраими погоди и донесе водство од 1-0.
 
 
Во 62. минута една одлична соло акција на Ибраими и нов негов гол за водство на Струга од 2-0.
 
 
Ибраими пропушти уште неколку шанси за хет-трик, не успеа да даде трет гол, но Струга постигна уште еден, овојпат преку Јусуфи во самиот финиш од мечот.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе