По елиминацијата од Лига Европа

Столица доби отказ, Саво Милошевиќ се враќа на клупата на Партизан

По вчерашното реми од 2-2 против АЕК ларнака кое значеше испаѓање од квалификациите за Лига Европа, Партизан реши да го промени тренерот. 

Тренерот Илија Столица доби отказ, а српските медиуми најавуваат дека Саво Милошевиќ ќе се врати на клупата на Партизан.
 
Српската фудбалска легенда беше тренер на Партизан од 2019 до 2021 година. Со него црно-белите го освоија Купот на Србија и играа во групната фаза од Лига Европа.
 
Партизан има лош старт на новата сезона во српското првенство, по првите четири кола има само една победи, две нерешени и еден пораз. 
 

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе