Куп на Шпанија

Столе Димитриевски ќе има нова средба со Меси

Извлечени се двојките за осминафиналето од Купот на Шпанија, Рајо Ваљекано каде што брани Столе Димитриевски ја доби Барселона. 

Димитриевски неодамна доби пиво затоа што имаше примено гол од Меси, а ждрепката за купот сакаше нашиот голман да има нова средба против Аргентинецот.
 
Рајо Ваљекано ја доби Барселона, а Барди и Леванте ќе играат пртив Ваљадолид. Алкојано кој го исфрли Реал Мадрид овој пат за противник го има Атлетик Билбао.
 
Осминафинале Куп на Шпанија:
 
Алкојано - Атлетик Билбао
Навалкарнеро - Гранада
Жирона - Виљареал
Рајо Ваљекано - Барселона
Алмерија - Осасуна
Ваљадолид - Леванте
Севиља - Валенсија
Бетис - Реал Сосиедад

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе