Македонецот доби нов договор

Столе Димитриевски ја продолжи соработката со Рајо до 2024 година

Столе Димитриевски останува верен на Рајо Ваљекано, Македонецот денеска стави потпис на нов договор со трајност до 2024 година.

Минатото лето, Столе Димитриевски имаше неколку понуди да го напушти Рајо за клуб од првата лига. Еспаљол, Севиља, Мајорка и Валенсија тропнаа на вратата на голманот.

Сепак, Македонецот реши да остане на Ваљекас а за верноста сега беше награден со нов договор.

Рајо Ваљекано попладнево соопшти дека Столе Димитриевски ја продолжил соработката и се обврзал до 2024 година.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе