Заврши 2020 година за Македонецот

Столе Димитриевски доби четири натпревари суспензија за навреда на судијата и зборот „макро“

Дисциплинската комисија немаше милост за Столе Димитриевски, Македонецот доби четири натпревари суспензија за навреди упатени кон судијата и нема да биде на голот на Рајо до 10. јануари.

Столе Димитриевски во средата предвреме беше испратен на ладење против Леганес, претера со приговорите кон судијата па набрзина доби жолт и црвен картон.

Во записникот стои дека Македонецот го користел зборот „chulo“ кој во одредена конотација значи „макро“.

Дисциплинската комисија денеска одлучуваше за казната, немаше милост за голманот и му изрече четири натпревари суспензија.

Тоа значи дека 2020 е завршена за Столе Димитриевски, тој ќе ги пропушти мечевите со Логроњес, Лас Палмас, Жирона и Алкоркон. За очекување е да се врати на голот на Рајо на 10. јануари и средбата со Мирандес.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе