Ќе имаме фудбалер во француската Лига 1

Стојановски се сели во Ним, Ренова ќе добие 1,5 милиони евра!

Најдобриот голгетер во македонското првенство, Влатко Стојановски од следната сезона ќе игра во француската Лига 1, тврди Л'Екип.

Напаѓачот на Ренова, 22-годишниот Влатко Стојановски е во Франција каде треба да го комплетира трансферот во Ним.
 
Тој ќе потпише тригодишен договор со францускиот клуб, а Ренова за него ќе добие 1,5 милиони евра.
 
За Стојановски интерес имало и од Борусија Менхенгладбах и Трабзонспор, но Ним ја добил трката за Македонецот.
 
Тој минатата во минатата сезона за Ренова постигна 18 голови со кои беше најдобар стрелец во првенството.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе