Ќе имаме фудбалер во француската Лига 1

Стојановски се сели во Ним, Ренова ќе добие 1,5 милиони евра!

Најдобриот голгетер во македонското првенство, Влатко Стојановски од следната сезона ќе игра во француската Лига 1, тврди Л'Екип.

Напаѓачот на Ренова, 22-годишниот Влатко Стојановски е во Франција каде треба да го комплетира трансферот во Ним.
 
Тој ќе потпише тригодишен договор со францускиот клуб, а Ренова за него ќе добие 1,5 милиони евра.
 
За Стојановски интерес имало и од Борусија Менхенгладбах и Трабзонспор, но Ним ја добил трката за Македонецот.
 
Тој минатата во минатата сезона за Ренова постигна 18 голови со кои беше најдобар стрелец во првенството.

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе