Македонецот ги одигра првите минути во новиот клуб

Стојановски дебитираше во Франција, пораз на Ним

Влатко Стојановски дебитираше за Ним кој на свој терен беше поразен од Ница со 2-1. 

Во второто коло од француското првенство Стојановски го имаше своето деби за Ним.
 
Македонскиот напаѓач во игра влезе во 68. минута при резултат од 2-1 за Ница кој остана и конечен.
 
Стојановски не успеа да му помогне на својот тим да избегне пораз. Иако при еден негов центаршут противнички играч играше со рака во својот шеснаесетник но судијата не досуди пенал.
 

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе